STEM Eğitiminin ve Oyuncaklarının Çocuğunuza 5 Faydası

STEM eğitimi, çocukların fen, teknoloji, mühendislik ve matematik becerileri konusundaki bilgilerini geliştirmelerine olanak tanıyan bir eğitimdir. Stem temelli uygulamalı eğitime odaklanmak, ülkemizde ve dünyada çocuklarının en iyi şansa sahip olmalarını isteyen ebeveynler için kritik hale gelmektedir.

Çocuğunuz için STEM Eğitiminin ve STEM oyuncaklarının faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  1. STEM eğitimi ve oyuncakları yaratıcılığı teşvik eder. Stem oyuncakları çocukların farklı şekilde düşünmelerine yardımcı olur, onları hayatlarının geri kalanı boyunca yarar sağlayacak inovasyon becerilerini kullanmaya teşvik eder. STEM Eğitim pratiğini takip eden pek çok okul da ezberci öğrenme yerine çocuklara nasıl ve neden sorularını sordurarak yaratıcılıklarının ve farklı düşünme yeteneklerinin parlamasına izin vermektedir.
  2. STEM eğitimi ve oyuncakları ile çocuklar dünyaya daha geniş bir açı ile bakarlar. Pek çok öğrenci okulda teknolojiyi bilgisayar ve cep telefonlarından daha geniş anlamda anlamayarak kullanır veya algılar. Ancak okulu bıraktıklarında aynı öğrenciler çok daha karmaşık bir şekilde teknolojiye maruz kalmaktadır. Öte yandan STEM eğitimi ve oyuncakları, bu öğrencilere daha önceki teknoloji seviyelerini deneyimleme, iş aradıklarında karşılaşacakları kavramları daha iyi anlama ve onlara daha derin bir alanda bilgi edinme fırsatı verme fırsatı sunar.
  3. STEM eğitimi ve oyuncakları disiplinler arası boşlukları ve farklılıkları kapatır. Her öğrenciye, eğitimini üniversite seviyesine ve ötesine ilerletecek becerilere hakim olma fırsatı sunarak ve disiplinler arası bağlantıları öğreterek daha sonra normal ve iş hayatında kritik öneme sahip olacak değerli bilgi ve anlayış sağlamaktadır.
  4. Birçok farklı alan STEM eğitimi yoluyla edinilen becerileri kullanır. Yazarlar, teknik konular hakkında yazabildikleri zaman işleri elde etmenin çok daha kolay olduğunu görmektedir aynı şekilde moda ve makyaj endüstrileri bile, işlerini geliştirmeye yardımcı olmak için bu tür eğitime sahip bireyleri aramaktadır. STEM becerileri, tercih ettikleri meslekler ne olursa olsun herkes için giderek daha değerli bir hale gelmekte ve birçok kişi, çocukluk döneminde bu becerileri geliştirmenin yollarını aramaktadır.
  5. Çocukların üniversitede başarı şansını arttırır. STEM eğitimi almış olan öğrenciler, üniversitenin zorluklarını daha iyi idare edebilecek, yeni bilgileri asimile edebilecek ve ders yükleriyle başa çıkabilecektir. Ayrıca sınavlarda yüksek puanlar alma, onlara daha iyi burslar sağlama ya da üniversitelerde hayallerindeki bir bölüme yerleşme olasılıkları daha yüksektir. Kısaca, öğrencilere bir STEM eğitimi vermek, onları eğitim süreci boyunca başarıya ulaştırır.

Çocuğunuza okulda veya evde sağladığınız materyaller ve oyuncaklar ile STEM eğitimi vermek, çocuğunuzun daha başarılı olmasını sağlamak için ideal bir yoldur.

STEM eğitimi öğrencilere nasıl öğrenileceğini bilmek için ihtiyaç duydukları tüm kritik parçaları sağlar: alanlarındaki gelişmelere nasıl ayak uyduracağı, alışılmadık teknoloji anlayışının nasıl geliştirileceği ve parçaların işlevsel bir bütüne nasıl entegre edileceği.

STEM Oyuncakları Nedir?

Çocuklar oyuncakları severler ve nadiren içinde oyuncak olmayan çocuklu bir ev vardır. Oyun, çocuklar için harika bir aktivitedir ve çocuğunuz oyun sırasında birçok önemli beceriler geliştirir.

İşte tam da bu noktada çocuğunuzun oynarken farklı beceriler geliştirmesine yardımcı olduğu için STEM oyuncakları burada devreye girer.

STEM, “Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik” oyuncakları anlamına gelir. STEM oyuncaklarının eğitici olması, çocukları farklı düşünmeye ve daha yaratıcı olmaya teşvik etmesi amaçlanmıştır. STEM oyuncakları, çocuğunuzun merakını gidermek ve yaratıcılığını harekete geçirmek için tasarlanmıştır.

STEM Oyuncakları, çocukların oynaması için eğlencelidir. Farklı STEM Oyuncakları farklı becerilere odaklanır. Bazıları kimyaya, bazıları kodlamaya, bazıları mühendisliğe, bazıları ise mekanik işleyişe ve daha fazlasına odaklanır.

Çocuğunuz İçin Doğru STEM Oyuncakları Nasıl Seçilir?

Piyasada birçok STEM Oyuncak türü bulunmaktadır. Klasik ve ucuz olanlardan pahalı ve modern STEM oyuncaklarına kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok çeşidi bulunmaktadır. Çocuğunuz için aldığınız oyuncakların yaşına uygun olduğundan ve daha büyük çocuklar için yapılmadığından emin olun.

Daha büyük çocuklar için yapılmış oyuncaklar alırsanız, küçük çocuğunuz onlarla etkili bir şekilde oynayamayacağı için ilgisini veya hatta kendine güvenini kaybedebilir. Tüm STEM Oyuncakları etkileşimli ve çocuğunuzun ilgilendiği bir alanlarda olmalıdır. Çocuğunuz belirli bir oyuncak türünü sevmiyorsa, onunla oynamayacaktır. Çocuğunuz oynamadığı oyuncaklarla öğrenme fırsatı kaybedilir.

STEM Oyuncakları ile Nasıl Oynanır?

Çocuğunuza sadece STEM Oyuncakları vermek yerine, çocuğunuzla oynamak için zaman ayırmanız gerekir. Çocuğunuza zaman ayırıp onunla beraber oynamak çocuğunuzda daha fazla yaratıcılık geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Sorular sormanız ve çocuğunuza düşünmesi için bir şeyler vermeniz gerekecek. Etkinlik hakkında konuşmak, önerilerde bulunmak ve çocuğunuzla olumlu etkileşim kurmak, öğrenmeyi teşvik etmenin en iyi yollarından biridir.

Ancak onlara her şeyi basitçe anlatmamayı öğrenmelisiniz. Onlara kendileri için düşünme fırsatı verin. Amaç, geliştirebilecekleri sorular sormak veya önerilerde bulunmaktır. Çok fazla açıklama yaparsanız, çocuğunuz ilgisini kaybedebilir. Ancak çocuğunuzun yardım aradığına dair herhangi bir işarete dikkat edin, bunu gerçekten dile getirmeyebilir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Yorum yazın

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0