LOL Bebekler Hakkında 15 Soru ve Cevap

L.O.L. Sürpriz bebekler katmanlara sarılmış bir kürenin içine yerleştirilmiş 8 cm boyutunda olan oyuncak figürlerdir. Çocukların toplayıp takas edebileceği birçok stilde LOL bebekler mevcuttur.

LOL bebeklerin her katmanı bir sürpriz içerir: gizli bir mesaj, çıkartmalar, bir şişe, ayakkabılar, kıyafet, moda aksesuarı ve tükürebilen, ağlayabilen, altına yapabilen veya rengini değiştirebilen bir oyuncak bebek. Serisine göre bebeğin ne olduğunu anlayabilmeniz için tüm küreyi açmanız gerekir.

L.O.L. Sürpriz oyuncak bebekler, parlak renklerde ve inanılmaz derecede büyük gözlere sahiptir Şık saç stillerinin yanı sıra el çantası, kahve fincanı veya kafa bandı gibi çeşitli aksesuarlarla birlikte gelirler.

Ancak LOL bebeklerin hayranlık uyandıran tek özelliği bunlar değil. L.O.L. Sürpriz bebekler çok katmanlı bir ambalajların içinde gelir, böylece çocuklar oyuncak tamamen açılıncaya kadar içerisinden hangi modelin çıkacağını bilemezler.

Tipik olarak sayıları yedi ila dokuz arasında olan ambalaj katmanı gizem yaratarak ambalajın açılmasını bir deneyim haline getiriyor. 4 ila 14 yaş aralığını hedefleyen LOL oyuncak bebekler, su fışkırtma veya gizli cilt tasarımları gibi farklı işlevlere ve sürprizlere de sahiptir.

L.O.L Sürprizi ve LOL Bebekleri Nedir?

LOL bebekleri, sürpriz bir oyuncak topun içine sarılmış küçük bebeklerdir. Her topun üzerinde çıkartmalar, gizli mesajlar, aksesuarları karıştırıp eşleştiren ve son olarak bir oyuncak bebek içeren katmanları vardır. Son katmana gelene kadar içerisinden hangi bebeğin çıkacağını bilemezsiniz.

Topun üstünde yer alan bebek silueti neredeyse hiçbir zaman içindeki oyuncak bebek değildir. Bebekler seri şeklinde piyasaya sürüldüğü için her oyuncak bebek her zaman piyasada bulunamayabilir.

Farklı boyutlarda LOL sürpriz bebek topları var mı?

Muhtemelen farklı boyutlarda LOL bebek toplarının olduğunu fark etmişsinizdir. Büyük açık yeşil renkli LOL bebek topu 7 katmana sahiptir. Orta boyutlu yeşil LOL bebek toplarında 5 katman bulunmaktadır ve bu seride küçük kız kardeşler LOL Bebekleri bulunur.

Orta boyutlu sarı LOL bebek topları evcil hayvanlar serisini belirtir ve 7 katmana sahiptir. En küçük boyutlu LOL bebek topu ise cazibeli köpük banyo bombaları içindir ve 3 katlıdır. Ayrıca, kutusundan çıkarılacak 50 katmana sahip devasa ışıltılı kahverengi renkli ve sınırlı sayıda LOL bebek sürpriz topu da bulunmaktadır.

Seri 3 Confetti Pop ile başlayarak, bazı LOL bebek oyuncak topları daha büyüktür çünkü içinde daha fazla katman veya mekanizma vardır. Ancak yukarıda belirtilen boyutların oranı bu seri içinde geçerlidir. Seri 4 Under Wraps Eye Spy LOL bebekler top şeklinde değil, kapsül şeklinde üretilmektedir.

Ancak, LOL evcil hayvanlar ve LOL küçük kız kardeşler paketleri hala klasik top şeklinde üretilmektedir. En yeni LOL bebek serisi, Seri 5 Makeover Makyaj Serisi, saç spreyi kutusu gibi şekillendirilmiş bir pakette sunulmaktadır. Esasında LOL bebeklerinin yeni serileri sürekli yenilikler ile beraber gelmektedir.

LOL kısaltmasının bir anlamı var mı? Türkçesi nedir?

LOL, Little Outrageous Littles’ın (Küçük Çirkin Küçükler) kısaltmasıdır. İlk LOL bebekleri (Seri 1) için orijinal ambalaj onlara LOL Sürpriz bebekleri değil, LOL Little Outrageous Littles ismini kullanmıştır.

İkinci üretim çalışmasında ise etiket LOL Surprise olarak değiştirildi. Yani, LOL kelimesinin açılımı “Lil Outrageous Littles” olarak belirlenmiştir ve bu isimle piyasaya sürülenler sadece ilk versiyon seri 1 LOL bebekleridir.

Lol bebek oyuncakları nasıl çalışır?

Her LOL topunun soyulacak birkaç katmanı vardır. Oyuncak bebeğin katman sayısı topun yan tarafına yazılmıştır. Genellikle katmanlar şunlardır: gizli mesajlar, koleksiyon etiketleri, şişeler, aksesuarlar (kıyafetler, ayakkabılar, saç bantları, gözlükler vb.) Ve son olarak katmanlar soyularak oyuncak bebeklere ulaşılır.

Kaç çeşit LOL bebek var?

Genel olarak, iki tür LOL bebek vardır: büyük kız kardeşler (tots) ve küçük kız kardeşler. Büyük kız kardeşler daha büyük toplar halinde gelir ve açmak için 7 veya daha fazla katmana sahiptir. Lil kardeşler daha küçük toplar halinde gelirler ve paketin üzerinde L.O.L.’nin altında “Lil Sisters” yazısı bulunur.

Toplanacak kaç tane LOL sürpriz bebek var?

Çoğu büyük seride en az 45 tane LOL sürpriz bebek bulunmaktadır. LOL Seri 1 bebeklerin ambalajlarında bazıları için 35, Seri 2 bebeklerin ambalajlarında ise 45 ve daha fazla bebek olduğu yazmaktadır. Bu nedenle seri 1, seri 2, seri 3 ve seri 4’te koleksiyon yapmak için en az 45 oyuncak bebek olduğu anlamına gelmektedir.

Bununla birlikte, LOL bebek evreni sürekli genişlemektedir. Seri 1’de 28 oyuncak LOL bebek vardı. Seri 2’de 83 büyük ve küçük LOL kız kardeşi eklendi. Sonrasında seri 3 LOL Evcil Hayvanlar olarak piyasaya sürülen 34 evcil hayvan daha eklendi. Özel baskı LOL sim ve sürpriz serilerinde ise toplam 16 LOL bebek yer aldı.

O zamandan beri en az 5 sınırlı sayıda seri veya büyük seri piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar 250’den fazla farklı LOL bebek piyasaya sürüldü.

LOL Bebeklerin özelliği nedir, ne yaparlar?

LOL bebekleri çocuklar için çok eğlenceli olabilir! Büyük kız kardeşler LOL bebekleri rengini değiştirebilir, altına yapabilir, ağlayabilir veya tükürebilir. LOL bebeklerin başı, kolları ve bacakları hareket eder, böylece bebek farklı pozisyonlara yerleştirilebilir.

Her sürpriz oyuncak, LOL bebeğin giyebileceği kıyafetler ve aksesuarlar ile birlikte gelir. LOL Lil kardeşler soğuk veya ılık suya koyulduğunda renk değiştirir. Bacakları ve kolları hareket etmese de başı ayarlanabilir. Ayrıca LOL Lil kız kardeşler giyilebilecek aksesuarlarla birlikte gelir.

Hangi LOL bebekleri renk değiştirir?

Sadece bazı oyuncak LOL bebekler renk değiştirir. Tüm LOL lil kardeşler renk değiştirme özelliğine sahiptir. Renk değiştirip değiştiremeyeceğini anlamak için oyuncak bebekle birlikte gelen koleksiyoncu posterini inceleyebilirsiniz.

Hangi LOL bebekler altına yapar ve ağlar?

Sadece bazı LOL tots (büyük kız kardeşler) altına yapma ve ağlama özelliğine sahiptir. Bazen aynı bebeğin altına yapan veya tüküren farklı versiyonları olabilir. Yine aynı şekilde aynı oyuncak LOL bebeğin ağlayan, tüküren veya altına yapan farklı versiyonları bulunmaktadır.

LOL bebekleri kokulu mudur?

LOL bebekleri kokulu değildir.

LOL bebekleri hangi malzemeler kullanılarak üretilmiştir?

LOL bebeğinin gövdesi sert plastikten üretilmiştir. Bacakları ve kolları dönecek şekilde birleştirilmiştir. LOL bebeklerin kafası, sıkılarak bebeği ağlatmak veya tükürmesini sağlamak için kauçuktan yapılmıştır.

LOL bebekleri Çin’de mi üretiliyor?

L.O.L. Sürpriz oyuncak bebekler Çin’deki yedi fabrikada üretiliyor. Ancak, ana şirket MGA Entertainment Amerika Kaliforniya’da bulunmaktadır.

LOL bebekleri hangi yıl çıktı?

L.O.L. Sürpriz bebeklerinin ilk serisi Aralık 2016’da satışa sunuldu ve anında dünyayı fethetti. Bu sevimli küçük sürpriz bebekler, hızlıca dünyadaki küçük çocuklar için en çok aranan oyuncak haline geldi.

LOL bebekler kaç yaşındaki çocuklar için uygundur?

Seri ve modeline göre değişmekle beraber L.O.L. Sürpriz bebekler 3 yaş ve üstü çocuklar için önerilmektedir. Ayakkabı ve şişe gibi küçük aksesuarları olması nedeniyle daha küçük çocukların boğulmalarını önlemek için erişemeyecekleri yerlerde tutulması gerektiğini unutmayın.

LOL bebeklerini nereden satın alabilirim?

LOL bebeklerini oyuncakbizde.com üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. LOL Bebek kategorisinden tüm LOL bebek modellerini incelerek satın alabilirsiniz.

Çocuklar tuhaf şeyleri sever: Sarı sünger çocuklar, ceylan gözlü midilliler, sadece “pika pika” diyen kırmızı yanaklı kemirgenler ve özellikle son birkaç yılda aramıza katılan kutudan çıkan sürpriz L.O.L oyuncaklar.

Çocukların tuhaf ilgi alanlarından yararlanma konusunda uzman olan oyuncak üreticileri, artık çocukların kutudan çıkarılan sürpriz oyuncakları sevdiklerini buldular. L.O.L. Sürpriz oyuncak bebekler, farklı kat sayıda ambalajdan oluşan bir top büyüklüğünde olan bir küreden veya daha büyük modelleri ise küçük bir ayakkabı kutusu büyüklüğünde ambalajlardan oluşur.

Çocuklar, içerisinde çıkartmalar, mesajlar ve minik aksesuarlar içeren paketin kırışık plastik katmanlarını soyarlar ve içerisinde sadece birkaç santimetre uzunluğunda dev gözleriyle küçük bir oyuncak bebek bulurlar.

2016 yılında piyasaya sürüldüğünden beri dünya çapında 800 milyon adetten fazla Lol bebek satıldı ve günümüzde de en çok tercih edilen markalar arasındadır. Kısaca içerideki imrenilen şeyi ortaya çıkarmak için çocukların ambalaj katmanlarını yırttığı sürpriz oyuncakların popülaritesi, hiçbir azalma belirtisi göstermiyor. Ayrıca genel olarak popüler olanları LOL bebekler olsa da artık sürpriz LOL bebek oyuncaklar, araba veya kışlık dağ lol bebek evi gibi pek çok farklı şekilde de üretilmektedir.

LOL Sürpriz Bebekler, 1979 yılında kurulan Amerikan oyuncak şirketi MGA Entertainment’ın alt kolu olan İtalyan Giochi Preziosi firması tarafından üretilip ve pazarlanmaktadır. Her sezon LOL bebek serileri de yenilenmektedir ve sezon değiştikçe yeni karakterler Lol bebek serisine katılır. Yeni seri üretildiğinde eski seri LOL bebeklerin üretimi durdurulur bu nedenle eski serilerin piyasada bulunması oldukça zordur.

1 Yorum
  1. Lol bebeğimin beşiğinin altında nede mc swag was here yazıyor?

Yorum yazın

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0