Kullanım Koşulları

BAĞLAYICI SÖZLEŞME

Bu Kullanım Koşulları, sizinle OyuncakBizde.com (Biz) arasında bağlayıcı bir sözleşme görevi görür. Oyuncakbizde.com (Site) web sitesine erişerek, bu Kullanım Koşullarını ve şartlarını kabul etmiş olursunuz. Ayrıca 18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu beyan edersiniz.

KULLANIM AMACI

Oyuncakbizde.com Türkiye’de bulunan kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Size erişim izni verilen materyallerin herhangi birinin diğer yargı bölgelerinde kullanıma uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir beyanda bulunmayız veya garanti vermeyiz. Avrupa Birliği’nde yerleşik taraflara mal veya hizmet sunmayı veya bu taraflardan kişisel veri toplamayı veya bunları izlemeyi düşünmüyoruz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Gizliliğiniz söz konusu olduğunda Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uyuyoruz. Bu amaçla, sizden hangi bilgileri topladığımızı, bu verileri nasıl sakladığımızı ve güvenceye aldığımızı, verilerin nasıl kullanıldığını ve verileri çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kimlerle paylaştığımızı ayrıntılarıyla anlatan bu Gizlilik Politikasını bir araya getirdik.

LİSANS

Size münhasır olmayan, alt lisansı verilemeyen, devredilemez bir lisans ve Siteyi kullanma ve Siteye erişim hakkı veriyoruz. Açık iznimiz olmadan Sitede sağlanan herhangi bir bilgiyi değiştirme, düzenleme, türev çalışmalar oluşturma, dağıtma, satma, kiralama, paylaşma veya yeniden yayınlama hakkınızın olmadığını anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Ayrıca, bu Sitedeki içeriğin veya bu Site aracılığıyla sağlanan yayınların size hiçbir mülkiyet hakkının verilmediğini belirtmek isteriz.

İHLALLER

Bu Kullanım Koşullarını maddi olarak ihlal ederseniz, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, IP adresinizi engelleyerek veya diğer teknik önlemleri alarak Siteye erişiminizi sonlandırabiliriz. Bu tür ihlaller için kanunen ve hakkaniyet çerçevesinde mevcut tüm çareleri arama hakkımızı saklı tutarız.

İLETİŞİM

Bizimle iletişime geçerseniz veya bizden mesaj almak için kaydolursanız, bizden elektronik olarak iletişim almayı kabul etmiş olursunuz. E-posta yoluyla yapılan bu tür bir iletişimin, tüm yasal bildirim gerekliliklerine uygun olarak uygun yazılı iletişimi teşkil edeceğini kabul edersiniz.

KULLANICI İÇERİĞİ

Blog gönderilerine yapılan yorumlar da dahil olmak üzere Siteye gönderdiğiniz materyalleri kullanmamız için bize bir lisans ve yetki veriyorsunuz. Bilgi veya diğer içeriği (“Kullanıcı İçeriği”) göndererek, indirerek, teşhir ederek, gerçekleştirerek, ileterek veya başka bir şekilde dağıtarak, bize, bağlı şirketlerimize, yöneticilerimize, çalışanlarımıza, danışmanlarımıza ve temsilcilerimize bu içeriği kullanma lisansı ve yetkisi veriyorsunuz.

Kullanma lisansı ve yetkisi kullanıcı İçeriğini kopyalama, dağıtma, iletme, herkese açık olarak görüntüleme, kamuya açık olarak gerçekleştirme, çoğaltma, düzenleme, tercüme etme ve yeniden biçimlendirme hakkı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere işimizin işleyişiyle bağlantılı Kullanıcı İçeriğini kapsamaktadır.

Herhangi bir Kullanıcı İçeriği için size ödeme yapılmayacaktır. Kullanıcı İçeriğinizle bağlantılı olarak adınızı yayınlayabileceğimizi veya başka bir şekilde ifşa edebileceğimizi kabul edersiniz. Kullanıcı İçeriğini Sitede yayınlarken, Kullanıcı İçeriğinin haklarına sahip olduğunuzu veya başka bir şekilde yayınlama, dağıtma, görüntüleme, gerçekleştirme, iletme veya başka bir şekilde dağıtma yetkisine sahip olduğunuzu garanti ve beyan edersiniz.

FİKRİ MÜLKİYET YASALARINA UYUM

Siteye erişirken veya Siteyi kullanırken, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı göstermeyi kabul etmektesiniz. Siteyi kullanımınız her zaman telif hakkı, ticari markalar ve diğer fikri mülkiyet yasalarına tabidir. Herhangi bir üçüncü şahsın telif haklarını, ticari markalarını veya diğer fikri mülkiyet veya mülkiyet haklarını ihlal eden herhangi bir bilgi veya içeriği (topluca “İçerik”) yüklememeyi, indirmemeyi, görüntülememeyi, gerçekleştirmemeyi, iletmemeyi veya başka bir şekilde dağıtmamayı kabul etmektesiniz.

Telif hakkı sahipliği ve fikri mülkiyetin kullanımına ilişkin yasalara uymayı kabul etmektesiniz ve sağladığınız veya ilettiğiniz herhangi bir İçeriğin neden olduğu herhangi bir ilgili yasanın ihlalinden ve üçüncü taraf haklarının ihlalinden yalnızca siz sorumlu olacaksınız. Herhangi bir İçeriğin herhangi bir yasayı veya üçüncü taraf haklarını ihlal etmediğini kanıtlama yükümlülüğü yalnızca size aittir.

UYGUN OLMAYAN İÇERİK

Uygun olmayan içerik (a) iftira niteliğinde, karalayıcı, müstehcen, pornografik, taciz edici veya tehdit edici; (b) ceza gerektiren bir suç teşkil edebilecek, hukuki sorumluluğa yol açabilecek veya geçerli herhangi bir yerel, eyalet, ulusal veya yabancı yasa veya düzenlemeyi başka bir şekilde ihlal edebilecek davranışları savunan veya teşvik eden; veya (c) reklam yapan veya başka bir şekilde fon talep eden veya mal veya hizmet talebi olanları kapsamaktadır.

Siteyi kullanarak bu tür herhangi bir materyalin alınmasını, iletilmesini veya diğer dağıtımını sonlandırma ve varsa bu tür materyalleri sunucularından silme hakkımızı saklı tutuyoruz. Bu Kullanım Koşullarının veya yürürlükteki yasaların herhangi bir ihlalinin araştırılmasında herhangi bir kanun uygulayıcı yetkili veya kurumla tam olarak işbirliği yapmayı amaçlıyoruz.

TIBBİ TAVSİYE REDDİ

Metin, grafik, resim ve videolar gibi Sitenin tüm içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bu Sitede sağlanan bilgiler, profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması veya ikamesi olarak tasarlanmamıştır. Tıbbi bir durumla ilgili sorularınız için daima doktorunuza veya birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcınıza başvurun.

Tıbbi bir acil durumunuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal doktorunuzu arayın.

GARANTİ YOKTUR

Siteyi hiçbir garanti vermeden “Olduğu Gibi” size uygun şekilde sunuyoruz. Site kullanımından ya da kullanamamadan kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıp riskini siz kabul edersiniz. Kanunların izin verdiği maksimum ölçüde, site ile ilgili açık veya zımni her türlü garantiyi açıkça reddederiz. Sitenin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını ya da sitenin çalışmasının kesintisiz veya hatasız olacağını garanti etmiyoruz.

SINIRLI SORUMLULUK

Size karşı sorumluluğumuz sınırlıdır. Site kullanımından veya sitede sağlanan diğer materyaller veya bilgilerden kaynaklanan veya bağlantılı olarak kanunların izin verdiği maksimum ölçüde, hiçbir durumda herhangi bir zarardan sorumlu tutulamayacaktır. Bu sınırlama, zararın sözleşmenin ihlali, haksız fiil veya diğer herhangi bir yasal teori veya eylem biçiminden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın uygulanacaktır.

BAĞLI SİTELER

Site içinde web sitelerine bağlantı verilebilecek birkaç şirketle çalışıyoruz. Bu üçüncü şahıs sitelerinin içeriği ve performansı üzerinde kontrolümüz olmadığı için, bu siteler tarafından sağlanan bilgilerin doğruluğu, içeriği veya kalitesi hakkında hiçbir taahhütte bulunmamakta veya garanti vermemekteyiz ve bu sitelerde bulunabilecek yanıltıcı veya yasa dışı içerik, kasıtsız, sakıncalı, yanlış olma konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

YASAK KULLANIMLAR

Siteyi izin verilen kullanımınıza belirli kısıtlamalar getiriyoruz. (a) size yönelik olmayan içeriğe veya verilere erişmek veya erişim yetkiniz olmayan bir sunucuya veya hesaba giriş yapmak; (b) Sitenin veya ilgili herhangi bir sistem veya ağın güvenlik açığını araştırmaya, taramaya veya test etmeye veya uygun yetkilendirme olmaksızın güvenlik veya kimlik doğrulama önlemlerini ihlal etmeye çalışmak; (c) Siteye virüs gönderme, aşırı yükleme, “brüte-force”, “istenmeyen posta gönderme”, “posta bombalama” dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kullanıcıya, ana bilgisayara veya ağa verilen hizmetlere müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek; (d) Ürün veya hizmetler için promosyonlar veya reklamlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere istenmeyen e-posta göndermek için Siteyi kullanmak; (e) herhangi bir e-postada veya Siteyi kullanan herhangi bir gönderide herhangi bir TCP/IP paketi başlığını veya başlık bilgisinin herhangi bir bölümünü taklit etmek; veya (f) Siteyi sağlarken kullandığımız kaynak kodlardan herhangi birini değiştirmeye, tersine mühendislik yapmaya, kaynak koda dönüştürmeye, parçalarına ayırmaya veya başka bir şekilde azaltma veya insan tarafından algılanabilir bir biçime indirmeye teşebbüs etme gibi konular kısıtlamaya tabidir.

Ayrıca, Sitedeki herhangi bir içeriği manuel olarak veya otomatik yollarla, açık iznimiz olmadan kopyalamanız yasaktır. Herhangi bir telif, sistem veya ağ güvenliği ihlali, sizi hukuki ve/veya cezai sorumluluğa tabi tutabilir.

TAZMİNAT

Bazı eylem ve ihmalleriniz için bizi tazmin etmeyi kabul ediyorsunuz. Siteye erişiminizden veya Siteyi kullanmanızdan, ihlalinizden kaynaklanan her türlü üçüncü şahıs iddiası, kaybı, yükümlülüğü, zararı ve/veya masrafına (avukat ücretleri ve masrafları dahil) karşı bizi tazmin etmeyi, savunmayı ve zarar görmemesini sağlamayı kabul etmektesiniz. Bu Kullanım Koşullarının ihlali veya hesabınızın diğer herhangi bir kullanıcısı tarafından herhangi bir fikri mülkiyet veya herhangi bir kişi veya kuruluşun diğer haklarını ihlal etmeniz durumunda bizi tazmin etmeyi kabul ediyorsunuz. Bu tür herhangi bir iddia, kayıp, yükümlülük veya talep hakkında sizi derhal bilgilendireceğiz ve bu tür herhangi bir iddia, kayıp, yükümlülük, hasar veya maliyeti savunmak için masrafları size ait olmak üzere size makul yardımı sağlayacağız.

TELİF HAKKI

Sitenin tüm içeriğinin Telif Hakkı oyuncakbizde.com’a aittir. Tüm hakları Saklıdır.

GEÇERLİ YASA

Bu Koşullar, kanun ihtilaflarına ilişkin kurallara atıfta bulunulmaksızın, Türk yasalarına uygun olarak yorumlanacak ve bu yasalara tabi olacaktır. Sitenin kullanımından veya bu Kullanım Koşullarından kaynaklanan veya bunlarla ilgili tüm ihtilaflarda Türkiye mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine gayri kabili rücu kabul etmektesiniz.

BÖLÜNEBİLİRLİK; FERAGAT

Herhangi bir nedenle, yetkili bir mahkeme, bu Kullanım Koşullarındaki herhangi bir hüküm veya koşulun uygulanamaz olduğunu tespit ederse, diğer tüm hüküm ve koşullar tam olarak yürürlükte kalacaktır. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün ihlaline ilişkin hiçbir feragat, aynı veya diğer herhangi bir hükmün önceki, eşzamanlı veya sonraki ihlallerinden feragat edildiği anlamına gelmez ve yazılı olarak yapılmadığı ve yetkili bir kişi tarafından imzalanmadığı sürece hiçbir feragat geçerli olmayacaktır.

LİSANS YOKTUR

Sitede yer alan hiçbir şey, tarafımıza veya herhangi bir üçüncü tarafa ait olan ticari markaları, hizmet markalarını veya logoları kullanmak için size bir lisans verdiği şeklinde anlaşılmamalıdır.

DEĞİŞİKLİKLER

Bu Koşulları değiştirme hakkını saklı tutuyoruz ve bunu Sitede bir bildirim yayınlayarak yapacağız. Söz konusu değişiklik, Site’de yayınlandıktan 30 gün sonra bağlayıcı olacaktır. E-posta listemizden çıkarak değişiklikleri reddedebilirsiniz.

FİNANSMAN

OyuncakBizde.com, içeriğimizde bulunan bağlı kuruluş bağlantılarına ve reklamlara yapılan tıklamalardan elde edilen komisyonlarla finanse edilir. Markaların ürünlerinin tanıtımı karşılığında bağış veya ödeme kabul etmiyoruz. Bu, web sitemizde bulunan bilgilerin bütünlüğünü korumak ve herhangi bir çıkar çatışmasını önlemek için yapılmaktadır.

SOSYAL MEDYA SORUMLULUK REDDİ

Üçüncü şahısların sosyal medya hesaplarımıza yaptığı ve tamamen kendi takdirimize bağlı olarak uygunsuz olduğunu düşündüğümüz gönderileri, tweetleri veya yüklemeleri gözden geçirme ve silme hakkını saklı tutarız, bunlarla sınırlı olmamak üzere, gönderiler veya iletişimler:

  • İstenmeyen postalar;
  • Kabalık içerir;
  • Nefret söylemi içerir;
  • Doğası gereği politiktir;
  • Üçüncü taraf web sitelerini veya uygulamalarını tanıtın;
  • Ticari hizmetleri veya ürünleri tanıtın;
  • Başkalarına karşı ayrımcılığı teşvik edin;
  • Başkalarına yönelik kişisel saldırılardan oluşur; veya
  • Hakaret içeren ifadelerden oluşur.

GELİR ORTAKLIĞI UYARISI

Bu sitede bulunan ve hizmet ve mal satın alabileceğiniz bir üçüncü taraf web sitesine yönlendiren bir bağlantıya tıklarsanız, bir şey satın almaya devam ederseniz bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0