STEM Eğitiminin Çocuğunuza 5 Faydası – Oyuncakbizde
Sepet 0
  • Sepetiniz Boş.
STEM Eğitiminin Çocuğunuza 5 Faydası

STEM Eğitiminin Çocuğunuza 5 Faydası

STEM eğitimi, çocukların fen, teknoloji, mühendislik ve matematik becerileri konusundaki bilgilerini geliştirmelerine olanak tanıyan uygulamalı eğitime odaklanmak, ülkemizde ve dünyada çocuklarının en iyi şansa sahip olmalarını isteyen ebeveynler için kritik hale gelmektedir.

Çocuğunuz için STEM Eğitiminin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  1. STEM eğitimi yaratıcılığı teşvik eder. Çocukların farklı şekilde düşünmelerine yardımcı olur, onları hayatlarının geri kalanı boyunca yarar sağlayacak inovasyon becerilerini kullanmaya teşvik eder. STEM Eğitim pratiğini takip eden pek çok okul da ezberci öğrenme yerine çocuklara nasıl ve neden sorularını sordurarak yaratıcılıklarının ve farklı düşünme yeteneklerinin parlamasına izin vermektedir.
  2. STEM eğitimi ile çocuklar dünyaya daha geniş bir açı ile bakarlar. Pek çok öğrenci okulda teknolojiyi bilgisayar ve cep telefonlarından daha geniş anlamda anlamayarak kullanır veya algılar. Ancak okulu bıraktıklarında aynı öğrenciler çok daha karmaşık bir şekilde teknolojiye maruz kalmaktadır. Öte yandan STEM eğitimi, bu öğrencilere daha önceki teknoloji seviyelerini deneyimleme, iş aradıklarında karşılaşacakları kavramları daha iyi anlama ve onlara daha derin bir alanda bilgi edinme fırsatı verme fırsatı sunar.
  3. STEM eğitimi disiplinler arası boşlukları ve farklılıkları kapatır. Her öğrenciye, eğitimini üniversite seviyesine ve ötesine ilerletecek becerilere hakim olma fırsatı sunarak ve disiplinler arası bağlantıları öğreterek daha sonra normal ve iş hayatında kritik öneme sahip olacak değerli bilgi ve anlayış sağlamaktadır.
  4. Birçok farklı alan STEM eğitimi yoluyla edinilen becerileri kullanır. Yazarlar, teknik konular hakkında yazabildikleri zaman işleri elde etmenin çok daha kolay olduğunu görmektedir aynı şekilde moda ve makyaj endüstrileri bile, işlerini geliştirmeye yardımcı olmak için bu tür eğitime sahip bireyleri aramaktadır. STEM becerileri, tercih ettikleri meslekler ne olursa olsun herkes için giderek daha değerli bir hale gelmekte ve birçok kişi, çocukluk döneminde bu becerileri geliştirmenin yollarını aramaktadır.
  5. Çocukların üniversitede başarı şansını arttırır. STEM eğitimi almış olan öğrenciler, üniversitenin zorluklarını daha iyi idare edebilecek, yeni bilgileri asimile edebilecek ve ders yükleriyle başa çıkabilecektir. Ayrıca sınavlarda yüksek puanlar alma, onlara daha iyi burslar sağlama ya da üniversitelerde hayallerindeki bir bölüme yerleşme olasılıkları daha yüksektir. Kısaca, öğrencilere bir STEM eğitimi vermek, onları eğitim süreci boyunca başarıya ulaştırır.

Çocuğunuza okulda veya evde sağladığınız materyaller ile STEM eğitimi vermek, çocuğunuzun daha başarılı olmasını sağlamak için ideal bir yoldur.

STEM eğitimi öğrencilere nasıl öğrenileceğini bilmek için ihtiyaç duydukları tüm kritik parçaları sağlar: alanlarındaki gelişmelere nasıl ayak uyduracağı, alışılmadık teknoloji anlayışının nasıl geliştirileceği ve parçaların işlevsel bir bütüne nasıl entegre edileceği.

Yorum Yazın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.