Erkek ve Kız Çocuk Oyuncakları: Nasıl Sınıflanırlar ve Sınıflamayı Kim – Oyuncakbizde
Sepet 0
  • Sepetiniz Boş.
Erkek ve Kız Çocuk Oyuncakları: Nasıl Sınıflanırlar ve Sınıflamayı Kim Yapar?

Erkek ve Kız Çocuk Oyuncakları: Nasıl Sınıflanırlar ve Sınıflamayı Kim Yapar?

Ebeveynlerin çocuklarının oyuncakları için alışveriş yaparken karşılaştıkları en büyük engellerden biri, “erkek oyuncakları” ve “kızların oyuncakları” arasındaki farklılıklar ve bu iki kategorinin çok farklı şeyler öğretme eğilimi. Elbette, bebeklerin kızlara nasıl daha merhametli olabileceğini ve arabaların erkeklere mühendislik becerileri konusunda bir başlangıç verebileceğini öğretmek iyi bir şey. Ancak, ya küçük kızınıza mühendislik hakkında bir şeyler öğretmek istiyorsanız veya küçük oğlunuzun nasıl daha şefkatli olabileceğini öğrenmek istiyorsanız?

Oyuncakbizde olarak en çok odaklanmaya çalıştığımız şeylerden biri, hem erkek hem de kız çocukları için eşit öğrenim fırsatları sağlamaktır. Doğal olarak, spektrumun uç noktalarında bolca oyuncak satıyoruz - örneğin, bir ucunda pembe elbiseler giymiş bebekler ve diğer yandan korkunç görünümlü canavar kamyonlar - geniş çeşitliliğe odaklanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hem erkeklerin hem de kızların öğrenebilecekleri ve keyif alabilecekleri oyuncaklar. Oyuncakbizde oyuncaklarıyla, ebeveynler artık “erkeklerin oyuncakları” ve “kızların oyuncakları” ile ilgili endişelenmek zorunda kalmıyor.

Belki de sorulması gereken soru, erkek çocuk oyuncakları ve kız çocuk oyuncakları arasındaki o korkunç uyuşmazlığı yaratan ebeveynlerin kendileri olabilir mi? Veya bunu gerçekleştirdiklerini bile bilmiyorlarsa? Bu mümkün mü?

BBC Two'dan bu şaşırtıcı videoyu izleyebilirsiniz. Aynı duruma düşmeniz durumunda, aynı şekilde hareket edeceğinizi düşünüyor musunuz? Yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/bbctwo/videos/10155359731070659/

Yorum Yazın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.