1 Yaş Oyuncak Seçimi ve 12 Oyuncak Tavsiyesi – Oyuncakbizde
Sepet 0
  • Sepetiniz Boş.
1 Yaş Oyuncak Seçimi ve 12 Oyuncak Tavsiyesi

1 Yaş Oyuncak Seçimi ve 12 Oyuncak Tavsiyesi

1 yaş çocuklar için oyuncak seçmek biraz daha zor olabilir. Bu yaş grubundaki çocuklar artık bebek değildir ve hızlı bir şekilde dünyalarını keşfederek büyürler. 1 yaş çocuklarını etkilemek için bebek oyuncaklarından farklı olarak biraz daha etkileşim gerektiren oyuncaklar daha ilgi çekici olacaktır.

Ancak ilginç parçalara sahip etkileşimli çoğu oyuncak küçük parçaları nedeniyle boğulma tehlikeleri de oluşturur bu nedenle 3 yaşından büyük çocuklara daha uygundur. Güvenlik nedenleri 1 yaş grubu çocuklar için en iyi oyuncakları bulmayı biraz daha zorlaştırıyor. Esasında güvenlik önlemlerine dikkat etmemiz durumunda çocuklar için kutunun içindeki herhangi bir oyuncaktan daha heyecan verici başka bir şey bulmak da oldukça zordur.

1 yaş çocukları oyuncak ile memnun etmenin anahtarı büyüyen zihinlerini canlandıracak ve şaşırtacak ilgi çekici oyuncakları bulmaktır. Bebeklerin beyinleri çok hızlı gelişir bu nedenle onların ilgilerini çekmek için içerisinde duyusal veya hareketlilik özellikleri bulunan oyuncakları seçmek ideal olacaktır.

Yeni yürümeye başlayan 1 yaşındaki çocuklar yavaş yavaş konuşma ve tanıma alıştırmaları da yaparlar bu nedenle bu dönem onlar için oldukça aktif ve hareketli bir zamandır. Hem fiziksel hem de zihinsel aktiviteleri artmış durumdadır.

Çocuk gelişim uzmanları eken yaş çocuklar için açık uçlu oyuncakların en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdir. Belirli kalıplara uymak yerine küçük çocukların istediklerini yapmalarına izin veren ve yaratıcılığı teşvik eden oyuncaklara yönelmek gelişimleri için en iyi tercih olacaktır.

Tek yönlü oyuncaklar gösterişlidir, genellikle pilleri vardır. Bir çocuğu eğlendirmek, soru sormak gibi genellikle sadece bir amaçları bulunur. Kısaca tek yönlü oyuncağı amaçlanandan başka bir şekilde kullanamazsınız. Açık uçlu oyuncaklar ise tam tersidir, açık uçlu oyuncaklar ile oyun oynamanın birden fazla yolu vardır. Bu sayede çocuklar yaratıcılıklarını keşfederek sevdiği, istediği oyunları kurabilir ve sıkılmadan daha uzun süre oyuncakları ile oynayabilirler.

Bunun yanında eğer çocuğunuzun kendi başına oyuncakları ile oynamasını istiyorsanız açık uçlu oyuncaklara yönelip keşfi çocuğa bırakmanız oldukça faydalı olacaktır. Bir yaşındaki çocuklar hayal etmeyi, yaratmayı ve düşünmeyi öğrenmelerine yardımcı olacak oyuncakları severler. Bu tür oyuncaklar onlara dünyayı keşfetmeyi, sosyal durumları öğrenmelerini, problem çözmeyi ve keşfetmeyi öğrenmelerine yardımcı olur.

Bunların yanında tek yönlü oyuncaklar daha kısa ömürlüdür. 1 yaşındaki bir çocuk için sesli tek yönlü bir oyuncak, çocuk 3 yaşına geldiğinde ona çok çekici bir oyuncak gibi gelmeyecektir. Ancak çocuğun yaratıcılığını kattığı ve duygusal bağ kurduğu açık uçlu bir oyuncak ise seneler boyunca çocuğunuzla birlikte büyüyerek keyifli bir oyun arkadaşı olabilir.

1 yaş çocuklar için uzun ömürlü, sınırsız oyun potansiyeline sahip oyuncakları sizler için seçtik. Oyuncak listemizdeki tüm oyuncaklar cinsiyet ayrımı olmaksızın hem erkekler hem de kızlar için mükemmel birer seçenektir.

1 yaş oyuncak listesi sadece bir yaşındaki çocuklar için geçerli değil! Bu oyuncaklar çocuğunuzla birlikte büyüdüğü için, bu oyuncakların birçoğu daha büyük çocuklar tarafından da sevilecektir. Ayrıca bu oyuncaklar 1 yaş hediyesi olarak da güzel bir seçenek olacaktır.

Daha fazla seçenek için dilerseniz 1-3 yaş çocuk oyuncakları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

1 Yaş Oyuncak Önerileri

Tomy Toomies Saklambaçlı Renkli Yumurtalar

Çocuğunuz civcivlerin cıvıl cıvıl neşeli seslerini duymak için renkli yumurtaların kafalarına bastırıp onları dinleyecek! Çocuğunuza 2 farklı eşleştirme oyun eğlencesi sunan renkli civcivler, yaramaz yüzleriyle kendi kabuklarını ya da yumurta kabuklarının altındaki farklı şekiller ile yumurta kutusunun içindeki şekilleri eşleştirerek eğlenceye katılın! Ayrıca her yumurta farklı bir ruh durumunu anlatıyor.

Melissa & Doug Ahşap İlk Yapbozum - Çiftlik hayvanları

Ahşap yapboz serisinin en iri çivili üyesidir. Çiftlik hayvanlarından oluşan harika bir ilk yapboz! Yapboz parçaları üzerindeki iri çiviler küçük ellerin tutmasını kolaylaştırır.

Ekstra kalın parçalar ve tabla üzerindeki şekiller yerleştirmede kolaylık sağlar. Çocukların el göz koordinasyonunu geliştirmek ve algılama yeteneklerini teşvik etmek için fırsat sunar.

Kanz Eğitici Denge Kule Oyunu

İç içe geçen ve 8 kaptan oluşan Eğitici Denge Kule Oyunu minikler için özel tasarlanmış, kavram geliştirici, el-göz koordinasyonunu destekleyen aktivite oyuncağıdır.

Çocukların hayvanları, renkleri, sayıları, harfleri ve şekilleri tanıması ve öğretilmesinde kolaylık sağlar. Çocuklar bu kapları üst üste dizerek, yerlerine yerleştirerek ve hizaya dizerek ince motor becerilerini geliştirir.

Playgro Işıklı Müzikli Köpek Yürüteç

Çocuğunuzun ilk adımlarını atarken ihtiyaç duyacağı en büyük yardımcıdır. Özel müzik fonksiyonu sayesinde eğlenceli yürüyüşler sunar. Ön kısmındaki top labirenti ile yürüteç olarak kullanılmadığı zamanlarda da eğlenceli bir oyuncaktır.

4 adet top içerir. Köpeğin ağzından topu soktuğunuzda yanaklarındaki ışıklar yanar ve top dönerek aşağı doğru iner.

Classic World Ahşap Gökkuşağı Pervane

Gökkuşağı tekerlek adı gibi rengarenk. Bebekleri yürümeye teşvik ediyor. Üstündeki rengarenk boncuklar yürürken helikopter pervanesi gibi dönüp gökkuşağı oluşturuyor. Parke tabanlarda ses çıkarmasın ve kaymasın diye etrafı lastik kaplı.

Tomy Toomies Jumbonun Bandosu

Tomy Toomies Jumbonun Bandosu bebeğinizi çok mutlu edecek! Komik renkli fil beş müzik aletinden oluşur.

Her bir parçası bir müzik aleti olan renkli filin, burnu trompet, kulakları çıngırak, gövdesinde ise ksilofon, mızıka ve bateri olabilmektedir. Fil bir araya getirildiğinde hareket halindeyken enstrüman çalar!

Baby Clementoni Renkli Halkalar

Sallanan taban üzerine sıralanabilen, farklı ebatlarda 5 adet renkli halka. İlk aylardan başlayarak bebeğinizin dokunsal algısını geliştirmeye yönelik birbirinden farklı yüzeylere sahiptirler.

Motor becerilerinin ve görsel algının gelişimini destekler. Bebeğinizin renkleri, şekilleri, ebatlarını algılamasını sağlar ve neden-sonuç ilişkisinin keşfedilmesine yardımcı olur.

Gund Peluş Alet Kutusu Oyun Seti

Güvenli depolama için cırt cırtlı pelüş alet kutusunun içerisinde testere, tornavida, çekiç ve anahtar bulunmaktadır. Tornavida ve çekiç çıngırak özelliğine sahiptir.

Lego Duplo Classic Yapım Parçası Kutusu

Bu renkli Lego Duplo parçalarıyla dolu kutuyu açtığınızda, yaratıcı oyunlar ve çocukların gelişimini destekleyen özelliklerle dolu bir dünyanın kapısını açarsınız.

Bu çok yönlü oyun seti, küçük çocuklara yönelik ilham verici fikirlerle doludur. Tekerlekleri dönen bir araba, bir çatı, pencere, çiçekler, hatta ekmek bile var.

Ahşap Çak Çak

Çocuklarda koordinasyon, düşünme ve görme yeteneklerinin gelişimini sağlar. Parça- bütün ilişkisinin gelişimine yardımcı olur. Koordinasyon - düşünme - görme yeteneklerini geliştirir. Görsel ve el-pratiklik becerilerini artırır.

Fisher Price Sevimli Salyangoz Arkadaşım Türkçe

Fisher Price’dan sevimli salyangoz ile bebeğiniz hem öğrenecek hem eğlenecek! Türkçe konuşan bu salyangoz; eğlenceli şarkılar ile bebeğinizi renkler, şekiller ve sayılar ile tanıştırır.

Salyangozun hacıyatmaz formundaki tabanı sallandığında şarkılar söylemeye başlamaktadır. Sevimli salyangozun içerisinde farklı renk ve şekillerde 10 adet blok bulunur. Bu bloklar salyangozun kuyruğunun üstünde üst üste dizilebilir veya bul-tak formundaki kapağından salyangozun içine atılabilir.

Melissa & Doug Dokun Hisset Yapboz - Evcil Hayvanlar

Minikler puzzle yapmanın keyfine bu harika ürünle varacak! Rahatça tutulabilen ve ayakta da durabilen 4 kalın ahşap yapboz parçasının (kedi, köpek, tavşan ve kuş) her biri farklı bir dokunma hissi veriyor.

Yapboz tahtasında parçaların altında bulunan resimler parçaları tekrar kolayca eşleştirmek için önemli!

Yorum Yazın

Yorumlar onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.