Blog – Oyuncakbizde
Sepet 0
  • Sepetiniz Boş.
 / Blog

Kutu Oyunları Faydaları Nelerdir?

Çocuklar özellikle üç yaşını geçtikten sonra yeni ve zihinlerini daha da zorlayıcı oyunlara olan ilgilerini belirgin derecede artırırlar. Bu süreçte keyifle oynayabileceği, zihnini geliştiren, anne ve baba için de eğlenceli olan bireysel ve aile kutu oyunları çocukların gelişimi adına oldukça faydalı olmaktadır.
 / Blog

Bebekler İçin Eğitici Oyuncaklar ve 64 Eğitici Oyuncak Önerisi

Oyuncaklar bebeklere muazzam eğlence ve keyif sunar ancak elbette sunabildikleri şeyler sadece bunlarla sınırlı değil. Oyuncaklar bebekler için harika bir öğrenme kaynağı ve becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilen araçlardır. Bebekler için doğru eğitici oyuncağı bulmak; bebeklerin henüz becerilerinin ve algılarının erken aşamalarında olması nedeniyle zor olabilir.
 / Blog

Değerli Hissetmelerine Yardımcı Olun

Çocukların gelişiminde oyun ve oyuncakların yeri tartışılmaz. Özellikle evde oynanan oyunların çocukların gelişimlerine katkısı çok büyüktür. Çocukların ev içerisinde yardımcı oldukları faaliyetler kendilerini değerli hissetmelerini sağlar. Özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını arttırır.
 / Blog

Yap – İnan Oyuncaklar ile Çocuklara Sorumluluk Bilinci Nasıl Kazandırılır ?

Ev, çocukların başarılı yetişkinler olabilmeleri için ihtiyaç duydukları becerileri öğrendikleri yerdir. Bu becerileri öğrenmek bir gecede gerçekleşmeyecek ancak ebeveynler çocukları büyürken küçük ve basit yollarla onların bağımsız, sorumluluk sahibi ve mutlu bir yetişkin olmalarına yardımcı olabilirler.
 / Blog

Başarısızlık Neden İyi Bir Şeydir ?

Hayatımızda yaptığımız her şeyde %100 mükemmelliğe ulaşmaya çalışmak iyi yanları olduğu kadar sürdürülemez ve sağlıksız bir yoldur. Yıllar içinde, gerçekten başarılı olmak için risk almamız, aldığımız bazı risklerde başarısız olmamız ve bu deneyimlerden öğrenmemiz ve olumlu sonuçlar çıkarmamız gerektiğini öğreniyoruz sürekli.
 / Blog

Oyuncaklar Gerçekten Eğitici ve Eğlenceli Olabilir mi?

Ebeveynlerin çocukları için seçtikleri oyuncaklar, çocuğun motor becerilerini, bilişsel işlevlerini, sosyal becerilerini ve problem çözme becerilerini de içeren, çocuğun genel gelişiminin birçok yönü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Oyuncaklar çocuğun geleceğini şekillendirebileceği için, birçok ebeveyn, çocuklarının hangi oyuncakları kullanması gerektiğini dikkatlice düşünmektedir. Oyuncakların çocuklara katkısı aşağıdaki maddelerde toplanabilir.
 / Blog

Şekil ve Renk Tanıma Geliştirmenin Dört Yolu

Okulöncesi gelişiminin önemli bir parçası, çocukların etraflarındaki dünyayı tanıması ve anlamasıdır. Çocuklar her ne kadar bunlara anlam veremeseler de erken yaşlardan itibaren her yerde farklı şekiller ve renkler olduğunu öğrenirler; ancak şekiller ve renkler soyut kavramlar olduklarından, küçük çocuklar için bunları anlamlandırmak zor olabilir.
 / Blog

Ahşap Oyuncak Satın Almak İçin Beş Sebep

Ahşap oyuncaklar mı yoksa plastik oyuncaklar mı? Çocuğunuz için oyuncak seçerken, en sevdikleri televizyon karakterlerini temsil eden parlak renkli plastiklerin heyecanını satın almak cazip gelebilir. Parlak renklerde küçük plastik prensesler, plastik bloklar ve daha fazlası. Bu oyuncaklar iyi bir seçim olsa da, çocuklar için ahşap oyuncaklar seçmek, yaratıcılıklarını teşvik etmek ve çocukların istedikleri şekilde oynamalarına yardımcı olmak için harika bir yoldur.