2 Yaşındaki Kız Çocuklar için En İyi Oyuncaklar ve Hediyeler

İki yaşındaki küçük kızınız bebeklikten çıkıp yürümeye başladıktan sonra, oyuncak ve hediye fikirleri için de yeni kapılar açar. Rol yapma oyunundan eğitici oyuncaklara kadar her şey 2 yaş kız çocuklarını heyecanlandırabilir!

2 Yaşındaki Çocuklar İçin Oyuncak Seçimi ve Oyuncak Tavsiyeleri

2 yaşındaki kızınız için en çok tercih edilen ve en yüksek puan alan oyuncaklardan bazılarını sizler için seçtik. 2 yaşındaki kızlar için en iyi oyuncakların listesi, küçük bir kızın seveceği, yaşına uygun bir hediye ve oyuncak arayan herkes için harika bir kaynaktır.

2 Yaşındaki Kız Çocuklar İçin En İyi Hediyeleri ve Oyuncakları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

2 yaşındaki kızlar için bayılacakları ve birlikte büyüyecekleri en iyi hediyeleri ve oyuncakları seçmenin kolay olmadığı kesin. Uzmanlar, 2 yaşında kaba motor becerileri, el-göz koordinasyonu, ince motor becerileri ve erken dil ve yazma becerilerini geliştirmek için benzersiz ve ilginç fırsatlar sunan çeşitli oyuncaklar sağlamanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.

Küçük kızınız yeni yürümeye başladığında, ona sağlıklı, dengeli ve aktif bir çocuk olarak büyümesine yardımcı olacak önemli becerileri geliştirmesi ve öğrenmesi için en iyi oyuncakları bulmak istiyorsunuz. Küçük kızlarımız için en çok istediğiniz şey, onların çevrelerinde başarılı olduklarını, öğrenme ve keşfetme sevgisiyle büyüdüklerini görmektir.

İki yaşında, küçük kızların ilgilerini sürdürmek için aktiviteye ve duyusal etkileşime ihtiyaçları vardır. Çocuk gelişimi uzmanları, farklı gelişim ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli oyuncaklar seçmenizi tavsiye ediyorlar. Yeni bir oyuncak seçerken veya 2 yaşındaki kız çocukları için en iyi hediyeyi ararken başvurabileceğiniz kolay bir kontrol listesini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Çocuğunuzun hayal gücünü canlandırmasına izin veren oyuncaklar seçin ve onlara “gerçek hayat” oyuncaklarıyla oynuyormuş gibi yapma yeteneği verin.
 • Çocuğunuzun birlikte büyüyebileceği ve birden fazla gelişim evresi boyunca keyfini çıkarabileceği oyuncaklar seçin.
 • Onlara meydan okuyacak oyuncaklar seçin ve daha sonra kullanacakları eğitim kavram ve becerilerini onlara tanıtın.
 • Problem çözme ve kendi başına keşfetme fırsatı sağlayan bazı oyuncaklar seçin.
 • Çocuğunuzu hareket etmeye ve aktif olmaya teşvik eden oyuncaklar seçin.

Küçük kızlar, annelerinin ve babalarının evde yaptığı her şeyi yapmayı severler. Oyuncak bebeklerini veya peluş hayvanlarını seven, oyun mutfaklarında harika karışımlar hazırlayan 2 yaşındaki kızlar, hayal gücüyle doludur ve günün hemen her senaryosunda oynuyormuş gibi yapmayı severler.

2 yaşındaki kızlar için en iyi hediyelerden bazıları, gerçekçi oyuncaklarla yaratıcı oyunları teşvik eden oyuncaklardır. Bu onun yaratıcı hikaye anlatma yeteneklerini geliştirmesine ve bir gün büyüyeceği gerçek yaşam becerileriyle oynuyormuş gibi yapmasına izin verecek.

2 yaşında miniklerimiz hep meşgul. Oyuncakları kutulara ayırmak, boşaltmak ve yeniden doldurmak, bebekleri giydirmek ve soymak, şimdi ince motor beceri fırsatları sağlayacak, ancak yıllarca sürecek diğer eğlenceli çocukluk hayali oyunlarının sahnesini hazırlayacaktır.

Yukarıda listelediğimiz oyuncaklar, 2 yaşındaki kızlar için mükemmel hediyeler çünkü yıllar içinde onları sevecek ve farklı şekillerde oynayacaklar ve yaşlandıkça eklemekten keyif alacakları koleksiyonlar için harika bir temel oluşturuyorlar.

2 Yaş Kız Çocuk Oyuncaklarını Nasıl Seçtik?

Küçük kızınız iki yaşına geldiğinde etrafındaki dünyayı daha da iyi bir şekilde anlamaya başlar. Kendi başına bir şeyler yapmayı öğrenirken, ebeveynlerinin ve diğer yetişkinlerin davranışlarını taklit etmeye de başlayacaktır. 2 yaş, küçük kızınızın beyni ve motor gelişimi için çok önemlidir ve oynadığı oyuncaklar bu becerileri geliştirmelidir.

Bu listede 2 yaşındaki kızlar için en iyi oyuncakları seçerken, yeni yürümeye başlayan çocukların ebeveynleri ve sevdiklerinin harika yorumlarıyla en beğenilen oyuncakları sizler için seçtik. Eğitimsel veya sosyal faydaları olan oyuncakları göz önünde bulundurarak 2 yaşındaki kız çocuklar için de en iyi hediyeleri ve oyuncakları seçtik.

İki yaşındaki kız çocuklar için en iyi oyuncaklar, küçük çocuğunuzun sahip olduğu problem çözme ve tanımlama gibi becerileri geliştiren oyuncaklardır. Bu oyuncaklar, sınırlamadan meydan okumaya, inşa etme, inanma ve yaratıcı ifadede açık uçlu oyunu teşvik edecek birçok özelliğe sahip olabilir.

2 Yaş Kız Çocuk Oyuncakları Hakkında Sık Sorulan Sorular

2 yaşındaki kız çocukları için hangi hediyelerin ve oyuncaklar güvenlidir?

Oyuncak Güvenliği Yönetmeliği, çocuklar için yapılan veya çocuklara maruz kalan tüm ürünler ve oyuncaklar için güvenlik standartları hakkında düzenli güncellemeler yayınlar.

Oyuncak Güvenliği Yönetmeliği, bir oyuncağın veya başka bir öğenin çocuğun yaşına uygun olup olmadığını kontrol etmek için harika bir genel kaynaktır. Ancak bunu öğrenmenin daha iyi bir yolu, oyuncağın özelliklerine ve etiketine bakmaktır.

Oyuncak güvenliği kanununa göre, tüm oyuncak üreticileri, oyuncakları için doğru yaş aralıklarını oyuncak üzerinde belirtmek zorundadır. Örneğin, bir üreticinin oyuncağının iki yaşındaki bir çocuk için güvenli olmadığı halde güvenli olduğunu iddia etmesi yasa dışıdır.

En önemlisi, oyuncağın veya nesnenin kendisini düşünün. Herhangi bir küçük parçası bulunuyor mu? İki yaşındaki çocuklar hala ne olduklarını anlamak için oyuncakları ağızlarına götürdükleri aşamadadırlar.

2 yaşındaki kız çocuklarının küçük parçalara sahip oyuncaklarla oynaması boğulma tehlikesini de doğurabilir. 2 yaşındaki kızlar için güvenli oyuncaklar seçerken, yalnızca iki yaşındaki bir çocuğun yutamayacağı veya yutmayacağı daha büyük parçaları olan bir oyuncak seçmeniz önemlidir.

Oyuncak ilk bakışta küçük parçalara sahip gibi görünmeyebilir ancak kullanım sonrası kırılabilecek veya kopabilecek parçalara da dikkat etmek gerekir.

Ayrıca oyuncağı yapmak için kullanılan malzemeleri de kontrol edin. Saygın oyuncak üreticileri, çocuklara yönelik oyuncaklarında tüm güvenlik özelliklerini listeler. Toksik olmayan, ateşe dayanıklı, BPA içermeyen, çevre dostu ve PVC içermeyen oyuncaklar küçük çocuğunuz için harika seçeneklerdir.

2 yaşındaki bir kızın seveceği oyuncağı nasıl seçebilirim?

İki yaşındaki kız çocukları herkesin bildiği gibi seçici olsalar da onlar için sevecekleri ve keyifle oynayabilecekleri uygun bir oyuncak seçebilirsiniz.

Oyuncak seçimi konusunda çocuğu iyi tanımak her zaman yardımcı olur. Bu nedenle bir oyuncak seçmenize yardımcı olması için küçüğün kişilik özelliklerini kullanın. Okumayı seviyorlarsa, onlara bir kitap alın. Bebekleri seviyorlarsa, ona piyasadaki en iyi oyuncak bebeği satın alın.

En önemlisi, küçük çocuğunuzun birkaç farklı şekilde oynayabileceği bir oyuncak seçmeye çalışın. Bu, oyuncağın oyuncak kutusunun dibinde kaybolmamasını sağlayacaktır.

Çocuklar bu yaşta çok hızlı büyümüyor mu? Oyuncaklardan çabuk sıkılır mı?

İki yaşında, küçüğünüz hayatının geri kalanında kullanacağı önemli yaşam becerilerini öğrenecek. Fisher-Price veya Clementoni, gibi oyuncaklarına güvenen birçok üretici, çocuğunuzla birlikte büyüyen oyuncaklar yapar. Çocuğunuzun becerileri geliştikçe hala kullanabileceği bir oyuncağı seçmek, onu kullanmayan bir oyuncaktan çok daha uzun süre eğlendirecektir.

Sesli veya ışıklı oyuncakları almanın bir faydası var mı?

Pek sayılmaz. Psikologlar, bir çocuğun küçük yaşlardan itibaren bilişsel veya eğitimsel gelişimini teşvik eden oyuncakları önerirken, ışıklı veya ses çıkaran oyuncakların, ışıklı olmayan oyuncaklardan daha iyi olduğuna dair çok az kanıt vardır.

İki yaş kız çocukları için en iyi oyuncaklar, bir çocuğun hayal gücünü sınırlamayan açık uçlu oyuncaklardır. Bir öğrenme tableti gibi şarkıları veya becerileri öğreten oyuncaklar, hafıza süreçleri yüksek vitese geçmeye başladığında çocuğunuza fayda sağlar.

Şekil sıralama oyuncakları veya yapı blokları gibi 2 yaşındaki kızlar için daha az zil ve ıslık bulunan diğer oyuncaklar, hayal güçlerini nasıl inşa edeceklerini ve geliştireceklerini öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Tüm bu beceriler yeni yürümeye başlayan çocukluk yıllarında gelişir, bu nedenle küçük çocuğunuzun hayatında her iki tür oyuncak için de yer ayırmanız gerekir.

Rol veya Hayali bir oyuncağı nasıl seçerim?

Hayali bir oyuncak, küçük kızınızın her gün gördüğü davranışları taklit etmesine olanak tanıyan bir araçtır. Bu, taklit ve rol yapma oyunu olarak bilinen ve iki yaşındaki çocuklar için oldukça normal bir davranıştır.

2 yaşındaki kızınız için her gün karşılaştığı bir şey gibi görünen ve hissettiren bir oyuncak seçmek, mükemmel bir yaratıcı oyuncak olacaktır. Oyuncak bebeklerden, peluş hayvanlardan, çadırlardan, tabletlerden, mutfak setlerinden, bloklardan ve kitaplardan herhangi bir şey, etraflarındaki yetişkinlerin kendilerini ifade etmek için davranışlarını benimsemeye başladıklarında, rol yapma oyununa girmelerine izin verecektir.

2 yaşındaki kız çocukları için mükemmel bir oyuncak var mı?

Oyuncakbizde olarak, genç yaşta okuryazarlığı teşvik etmenin savunucusuyuz. Küçük çocuğunuza hangi hediyeyi veya oyuncağı almanız gerektiği konusunda takılıp kalırsanız, onlara bir kitap satın almakla asla hata yapmazsınız.

Araştırmalar, çocukları küçük yaşta kitaplarla bir araya getirmenin zekayı artırdığını ve onları yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde okuyucu ve araştırmacı olmaya teşvik ettiğini kanıtlıyor. Kendiniz okursanız, onlara çocukluğunuzdan en sevdiğiniz kitabı verin. Kendiniz okuyucu olmasanız bile, yine de bir kitabın 2 yaşındaki kız çocuğuna verebileceğiniz en iyi hediye ve oyuncak olduğuna inanıyoruz.

2 yaşındaki kızım için doğum günü hediyeleri ve oyuncakları için ne kadar harcamalıyım?

İstediğinden daha az. Mağazada talep ettiği her şeyin verilmesine alışkın olmadığı sürece 2 yaşındaki bir kız çocuğunu tatmin etmek çok az zaman alır. Eğer öyleyse, zaten başınız belada demektir. 😊

Bedeli ne olursa olsun hoşlanacağı iki veya üç oyuncak, bir veya iki kitap ve bazı küçük ikramlar yeterli olacaktır. Çocuğunuz diğer aile üyeleri ve arkadaşlarından hediyeler ve oyuncaklar alacaksa daha az satın alın, bir kitap ve bir oyuncak yeterli olacaktır.

2 yaşındaki kızıma telefon veya tablet almalı mıyım?

Hayır. Neden bu kadar aceleniz var? Cihazlar bağımlılık yapar ve çocuğunuza anında haz almayı öğretir. Telefon veya tableti makul bir şekilde yapabildiğiniz sürece geciktirin. Çocuğunuz geride kalmayacak. Daha sonra cihazları kullanırken sorun yaşamayacak. Ancak, küçük çocuğunuz için bir tabletiniz olması gerekiyorsa, günde bir saatten fazla ekran süresini aşmaması gerekir.

2 yaşındaki bir kız çocuk için en iyi oyuncak bebek hangisidir?

Oyuncak bebek 24 aylık bir çocuk için onaylı olmalı ve ideal olarak yumuşak ve yıkanabilir olmalıdır.

Küçük çocuklar için doğum günü partileri gerekli mi?

Kesinlikle gerekli değildir ve bazıları için bunaltıcı olabilir. Tüm çocuklar iki yaşında bir doğum günü partisine hazır değildir. Büyükanne ve büyükbabalar ve diğer akrabalar veya arkadaşlar küçük çocuklara mutlu yıllar dilemek isteyebilirler ve eğer mümkünse, bu arzu bir şekilde karşılanmalıdır. Ancak herkesin tam olarak çocuğun doğum gününde bir araya gelmesini gerektirmez.

2 yaşındaki kız çocukları için hangi tür oyuncaklar en iyisidir?

Öğrenmeyi ve gelişmeyi teşvik eden oyuncaklar 2 yaşındaki kız çocuklar için en iyi oyuncaklardır.

 • Taklit ve rol yapma oyuncakları (oyuncak bebekler, peluş hayvanlar, oyuncak bebe giydirme kıyafetleri, aletler, tabaklar gibi)
 • Kitaplar
 • Bloklar, dizme, bağlama, bükme, sıkıştırma ve sıralama oyuncakları
 • Beceri geliştirme ve yaratıcı oyuncaklar (boya kalemleri, karalama tahtası, gürültü / müzik yapıcılar)
 • Koordinasyon oyuncakları (binicilik oyuncakları, top, kaydırak, oyuncak zıpzıplar gibi)

2 yaşındaki bir kız çocuk için en iyi hediyeyi veya oyuncağı seçmek zor olabilir. Oyuncağı satın aldığınız çocuğu tanırsanız, çocuğun ebeveynleriyle sohbet ederseniz ve biraz araştırma yaparsanız, hayatınızdaki küçük prensesin gülümsemesini sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Özellikle oyuncağın yaş önerisine bakın ve çocuğu dikkate alın. Belki kendi yaşındaki çoğu çocuktan daha fazla ya da daha az olgundur ve bunu yansıtan bir oyuncağa ihtiyacı vardır. Bir oyuncak 2 yaşındaki bir kız çocuk için uygun olduğunu belirtiyor ancak, çok karmaşık veya tehlikeli görünüyorsa başka bir oyuncak arayın. Örneğin kızınız zar zor yürüyebiliyorsa, denge bisikletinde pek başarılı olmayabilir.

Hangi oyuncağı seçerseniz seçin, kalbiniz içinde olduğu sürece, çocuğunuz hediyesini ve oyuncağını sevecektir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Yorum yazın

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
 • Total (0)
Compare
0