1 Yaşındaki Erkek Çocuklar için En İyi Oyuncaklar ve Hediyeler

Minik neşe kaynağınız artık manzaralar ve seslerle dolu dünyayı keşfetmeye hazır ve bir yaşına yeni girdi. Sizde oğlunuzun bu yeni yaşında öğrenmesi ve büyümesi için ona ilham verecek oyuncaklar bulmak istiyorsunuz.

1 Yaş Oyuncak Seçimi ve 12 Oyuncak Tavsiyesi

Sizler ve yeni yürümeye başlayan erkek çocuğunuz için mümkün olan en iyi oyuncakları seçtik!

İşte bir yaşındaki erkek çocuklar için, klasik oyuncaklardan mutlu zevk çığlıklarına neden olacağı garantili yeni çıkmış icatlara kadar en iyi oyuncakların listesini derledik. Bir yaşındaki erkek çocukların aynı anda öğrenmelerine ve eğlenmelerine yardımcı olmak için en iyi oyuncakları yazımızda bulabilirsiniz.

1 Yaş Erkek Çocuklar için Hediyeler ve Oyuncaklar Nasıl Seçildi?

Bir yaşındaki erkek çocuklar hala her şeyi yeni yeni öğreniyorlar! Bazı bebekler yürüyor veya yürümeye yakın ama yine de koşmayı, dengede durmayı, oynamayı ve yaşamın tüm yönlerini öğrenmeleri için daha zamanları var.

1 yaş erkek çocuklar için en iyi oyuncakların her biri, gelecek yıllarda çevrelerindeki dünya hakkında daha da fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için öğrenmeleri gereken temel kavramlara yardımcı olacak şekilde seçildi.

Fiziksel Dönüm Noktaları

Bir yılda bazı bebekler yürümeye yeni yeni başladı ancak birçok bebek hala mobilyaların etrafında emekliyor ve yakın gelecekte yürümeyi düşünüyor. Bebekler bir yılda öğrenebilecekleri her fiziksel beceriyi öğrenirler.

Yürümenin ötesinde, bebekler dengede hareket etmeyi öğreniyorlar. Onlara araba gibi itip çekmeleri için çok sayıda oyuncak verin, onları yürüyüşe çıkarın ve onlara hareket ve aktivite için bolca fırsat verin, fiziksel aktivite onları uyku zamanı için yeteri kadar yoracaktır.

Sosyal Dönüm Noktaları

Bir yaşındaki bir çocuklar, etrafındaki insanlara dikkat etmeye başlar ve başkalarıyla, özellikle de anne ve babayla birlikte olmaktan hoşlandıklarını fark ederler. Oğlunuz, okumak için size kitaplar vermeye başlayabilir. Ayrıca tekrar tekrar göz atıp pasta yapmak isteyebilir.

Herkesi sevse de sosyal beceriler yenidir ve bir kişiye odaklanmak onlar için daha kolaydır. Genellikle tercih edilen kişi, evde en çok onunla kalan ebeveyn olacaktır. Bebeklerin henüz uzun süreli hafıza becerileri yoktur ve en çok gördükleri kişi güvenecekleri kişidir.

Duygusal Dönüm Noktaları

Yeni yürümeye başlayan çocuklar hala çok genç ve duygularını kontrol etmeyi öğrenmek için uzun yıllar geçireceklerdir. Şimdilik, tanıdık insanları ve durumları tanımaya odaklanacaklar. Bir yaşındaki pek çok çocuk, bu yaşta alışılmadık ve rahatsız edici durumları hissetmeye başladıkça utangaç veya gergin olur. Oğlunuz başkalarında gördüğü davranışları taklit etmeye başlayacaktır.

Oğlunuz sizi süpürürken görürse, kendini ve okuma gibi diğer pek çok etkinliği süpürmeye çalışabilir, ailesinin dünyayla etkileşimini izleyerek dünyayla nasıl etkileşim kuracağını öğrenir. Her şey çok yeni olduğu için bu yaşta da durumlardan korkmaya başlayabilir ve bu şaşırtıcı değildir. Oğlunuz ondan ayrılmayı zorlaştıran ayrılık kaygısı yaşamaya başlayabilir.

Paylaşım

1 yaşındaki erkek çocuklar, paylaşmayı anlayamaz ve sadece kendisine odaklanır. Oynaması için etrafta birçok ilgi çekici öğretici oyuncak bulundurun. Başka çocuklar varsa, kendi oyuncak setlerine sahip olduklarından emin olun.

Ancak bu durum küçük adamınızın kendisinin olmayan şeye ulaşmasını engellemeyecektir. Bir yaşındaki erkek çocuklar yalnızca kendilerine, dünyanın onlar için ne anlama geldiğine ve yaşamın onları nasıl etkilediğine odaklanır.

Bilişsel Dönüm Noktaları

Oğlunuz önümüzdeki birkaç yıl içinde konuşmayı öğrenecek. 1 yaşındaki bebeklerin bir yılda bir avuç dolusu kelime dağarcığı vardır ve çevrelerindeki insanların hayatlarında söylediği kelimeleri özümseyerek konuşmaya hazırlanırlar. Kelimeleri öğrendikçe tanıyacağı ilk şeylerden biri adı olacaktır. Yıl ilerledikçe, basit talimatları ve istekleri takip edebilecektir.

Ellerini ve ayaklarını daha iyi anlayan küçük adamınız gün geçtikçe oynamayı da öğrenecek. Sonuç olarak, her şeye dokunmak ve karşılaştığı her şeyle oynamak isteyecektir. Oyunu ilk başta olgunlaşmamış olacak ve kolları, tekerlekleri ve diğer tüm hareketli parçaları hareket ettirmeyi denemek için heyecanlanacak.

Çok sayıda hareket içeren oyuncaklar, yeni motor becerilerini nasıl kullanacağını öğrenmesine yardımcı olmak için en iyi seçimdir. Bir yaşındaki erkek çocuklar için denge, ayak kullanımında hala yeni olduğu için zor bir konudur.

Nesne Kalıcılığı

Bir yaşındaki erkek çocuklar en sevdiği oyuncaklarını veya pelüş ayısını yatmak istediği yere veya gittiği her yere götürmek isteyebilir. Nesne kalıcılığı, bir yaşındaki erkek çocuklar için büyük bir sorundur. Hayatındaki tüm insanlar farklı odalara veya yerlere gider ve onu tamamen yalnız bırakır. Ancak oyuncağı onunla gelebilir ve bu durum ona güven sunar.

Dil Gelişimi

Son olarak, dil bir yaşındaki erkek çocuğunuz için önemli bir beceridir. Ona şarkı söyleyin veya onun için sık sık müzik çalın. Bir sürü kitap okuyun ve ona birçok harf ve rakam içeren oyuncaklar verin. Böylece oyuncakların şekillerini ve seslerini tanımaya başlayacaktır. Bu sayede kitap okumaktan zevk alacak. Sayfaları çevirmesine ve kitabı ya da sevdiği herhangi bir hareketi yapmasına izin verin. Oynarken öğrenecek ve dil gelişimini sağlayacaktır.

1 Yaşındaki Erkek Çocukların Kazanacağı Yeni Beceriler

Oyuncaklar, bebeğinizin ilk doğum gününden ikinci doğum gününe kadar geçen sürede öğrenmesi gereken becerileri geliştirmesine yardımcı olacaktır. 1 yaşındaki erkek çocuklar için en iyi oyuncaklar, yaratıcılığı ve hayal gücünü harekete geçirmeli, ancak belirli becerileri öğretmek için sınırları olmalıdır.

Oyunlar ve oyuncaklar sayesinde bir yaşındaki erkek çocuğunuzun kazanacağı önemli beceriler şunları içerir:

  • Müziğe giriş
  • Öğrenme
  • Denge
  • Renkler
  • Şekiller
  • El-göz koordinasyonu
  • Uzamsal Akıl Yürütme

Yukarıdakiler, bir yıl boyunca erkek çocuğunuzun öğreneceği becerilerden sadece birkaçıdır. Oğlunuzun elinden geldiğince dünyayı keşfetmesine izin verin. Bu dönemde parlak renklere, hayvanlara ve gürültülü rahatsız edici oyuncaklara özel bir ilgi duyması oldukça normaldir.

Bu listedeki oyuncaklar, öğrenmek istemeyebilecekleri ancak öğrenmeleri gereken becerilerin yanı sıra hayvanlara, şekillere, parlak renklere ve müziğe odaklanıyor.

1 Yaşındaki Erkek Çocuklar için En İyi Oyuncaklar ve Hediyeler Hakkında Sorular

Bir yaşındaki çocuğum için kaçınmam gereken oyuncaklar var mı?

Bebeğinizin ağzına koyabileceği ve boğulabileceği oyuncaklardan kaçının. Ayrıca, yalnız oynarken yaşları için tavsiye edilmeyen oyuncaklardan uzak durun. Bir yaşındaki çocuklar, bir yetişkin gözetiminde olduğu takdirde daha büyük çocuklar için tasarlanmış güvenli oyuncaklarla oynayabilir. Bir yaşındaki oğlunuz hala bir bebektir ve güvenli ile güvensiz arasındaki farkı anlayamaz.

Oğlum oyuncakları ağzına götürmüyor. Daha küçük oyuncaklarla oynamasına izin verebilir miyim?

Hayır. Oğlunuz şimdi ağzına küçük şeyler koymasa da daha sonra meraktan deneyebilir. Ayrıca, bebekler diş çıkarırken, rahatsızlığı hafifletmek için ağızlarına daha fazla malzeme koyma eğilimindedirler.

Acil bir durumu önlemek için yaşa uygun oyuncakları seçmek en iyisidir. Evinizi ve çocuk odasını oğlunuzun ağzına koyabileceği bilye, ataç ve diğer cazip nesneler gibi daha küçük öğeler için kontrol etmeye dikkat edin.

Pille çalışan oyuncaklar oğlum için güvenli midir?

Bir oyuncak çocuğunuzun yaşı için uygunsa, oğlunuz için tamamen güvenlidir. Küçük yaştaki çocuklara uygun olan oyuncakların çoğu, bebeklerin pillere ulaşmasını önlemek için bir plaka ve bir vida ile kapatılmıştır.

Pillere zarar verebileceğinden ve oyuncakları güvensiz hale getirebileceğinden, oyuncakları sudan ve diğer sıvılardan uzak tutun. Ayrıca, oyuncakları düzenli olarak kontrol edin ve herhangi bir pilde paslanma belirtisi görürseniz hemen çıkarın veya pil artıkları varsa oyuncağı kullanmayın.

Oğlumun bir yaşında yapabileceği sanat ve beceriler var mı?

Çoğu sanatsal aktiviteler, iki ve daha büyük yaştaki çocuklar için daha uygundur. Boya kalemleri, boyalar, boya fırçaları ve tebeşirlerin yenme olasılığı çok yüksektir. Bir yaşındaki çocuklar pek çok yeni beceri öğrenmekle meşguldür; sanat, oğlunuzun güvenliği için bir veya iki yıl daha bekleyebilir.

Bir yaşındaki çocuğumu oyuncaklarını paylaşmaya zorlamalı mıyım?

Hayır. En iyi seçenek başka oyuncaklar ve biraz ayrılmış bir alan sağlamaktır. Genç beyinler her şeyin kendilerine ait olmadığının henüz farkında değildir. Yapabileceğiniz şey çocuğunuza basitçe paylaşmanın gerekli olduğunu ve her şeyin kendisine ait olmadığını açıklamaktır. Henüz anlamayacak ama tekrar etmek muhteşem bir öğretim yöntemidir. Şimdi paylaşma hakkında bir şeyler duymaya başlarlarsa, büyüdükçe paylaşım kavramını daha çabuk anlayacaklardır.

Oğlumun oyuncaklarla oynamak için çok fazla hayal gücüne ihtiyacı var mı?

Evet. Çoğu oyuncak hayal gücü oyuncağıdır, bu yüzden bunu başarmak çok zor olmayacaktır. Her oyuncak, hayal gücünü renkler, nesneler, hayvanlar ve daha fazlasıyla canlandırmak içindir. Çocuğunuzun hayal gücünü harekete geçirmesine izin vermek için, sınırları olmayan birkaç oyuncağı (bloklar gibi) bulundurmaya çalışın.

1 yaşındaki çocuğumun kaç oyuncağı olmalı?

Bir bebeğin sahip olması gereken belirli bir sayıda oyuncak yoktur, ancak oğlunuz ne kadar çok oyuncağa sahipse, o kadar çok oyuncak almanız gerekir. Çok fazla oyuncak bebeğinizi aşırı uyarabilir ve ağlamasına, huzursuzlanmasına neden olabilir. Herhangi bir zamanda çevresinde beş veya daha az oyuncak bulundurmaya çalışın. Bu sayede çeşitli ancak yeterli seçenekleri olacaktır.

Bir yaşındayken oğlumun beşiğine oyuncak koymalı mıyım?

Hayır. Beşikler uyumak için olmalıdır. Oyuncaklar uyku sırasında güvenli olmayabilir ve rahatsız edici veya muhtemelen güvensiz bir uyku alanı oluşturabilir. Oyuncaklar bebekleri meşgul etmek içindir ve eğer beşiğinde oyuncak olması durumunda bebeğiniz uyumak istemeyebilirler. Ancak birkaç istisna sunabilirsiniz. Beşiğin yan tarafına iliştirilmiş bir peluş hayvan veya müzikli oyuncak, oğlunuz için hem güvenli hem de rahatlatıcı olacaktır.

Aileye Özgü Oyuncak Seçimleri

Çocuklarınızın maruz kalmasını veya daha fazlasını öğrenmesini istediğiniz aile gelenekleri, favori aile aktiviteleri veya aile mirasınızla ilgili benzersiz herhangi bir şey var mı? Spordan, müzikten veya dışarıdan hoşlanan aileler, bu ilgi alanlarını oyuncak seçmelerine yardımcı olmak için kullanabilirler.

Oğlunuza denge ve hareket konusunda yardımcı olacak 1 yaşındaki erkek çocuklara yönelik oyuncaklara odaklanın. Çocuğunuz denge oyuncaklarını sevecek çünkü yürümesine ve dengelemesine yardımcı olurken sizi taklit etmesine de izin verecek.

Ayrıca, Ahşap Bulmacalar ve Eğitici Oyuncaklar gibi ilgi çekici ve eğlenceli oyuncaklar öğrenmeyi teşvik edecektir. Bulmacalar el-göz koordinasyonunu öğretir ve sayıları, harfleri, renkleri öğrenmenin yapı taşlarıdır ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için tüm önemli becerileri şekillendirir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Yorum yazın

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0