1 Yaş Oyuncak Seçimi ve 12 Oyuncak Tavsiyesi

1 yaşındaki çocuklar için oyuncak seçmek biraz daha zor olabilir. Bu yaş grubundaki çocuklar artık bebek değildir ve hızlı bir şekilde dünyalarını keşfederek büyürler. 1 yaş çocuklarını etkilemek için bebek oyuncaklarından farklı olarak biraz daha etkileşim gerektiren oyuncaklar daha ilgi çekici olacaktır.

Ancak ilginç parçalara sahip etkileşimli çoğu oyuncak küçük parçaları nedeniyle boğulma tehlikeleri de oluşturur bu nedenle 3 yaşından büyük çocuklara daha uygundur. Güvenlik nedenleri 1 yaş grubu çocuklar için en iyi oyuncakları bulmayı biraz daha zorlaştırıyor. Esasında güvenlik önlemlerine dikkat etmemiz durumunda çocuklar için kutunun içindeki herhangi bir oyuncaktan daha heyecan verici başka bir şey bulmak da oldukça zordur.

1 Yaşındaki Erkek Çocuklar için En İyi Oyuncaklar ve Hediyeler

1 Yaşındaki Kız Çocuklar için En İyi Oyuncaklar ve Hediyeler

1 yaş çocukları oyuncak ile memnun etmenin anahtarı büyüyen zihinlerini canlandıracak ve şaşırtacak ilgi çekici oyuncakları bulmaktır. Bebeklerin beyinleri çok hızlı gelişir bu nedenle onların ilgilerini çekmek için içerisinde duyusal veya hareketlilik özellikleri bulunan oyuncakları seçmek ideal olacaktır.

Yeni yürümeye başlayan 1 yaşındaki çocuklar yavaş yavaş konuşma ve tanıma alıştırmaları da yaparlar bu nedenle bu dönem onlar için oldukça aktif ve hareketli bir zamandır. Hem fiziksel hem de zihinsel aktiviteleri artmış durumdadır.

Çocuk gelişim uzmanları eken yaş çocuklar için açık uçlu oyuncakların en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdir. Belirli kalıplara uymak yerine küçük çocukların istediklerini yapmalarına izin veren ve yaratıcılığı teşvik eden oyuncaklara yönelmek gelişimleri için en iyi tercih olacaktır.

Tek yönlü oyuncaklar gösterişlidir, genellikle pilleri vardır. Bir çocuğu eğlendirmek, soru sormak gibi genellikle sadece bir amaçları bulunur. Kısaca tek yönlü oyuncağı amaçlanandan başka bir şekilde kullanamazsınız. Açık uçlu oyuncaklar ise tam tersidir, açık uçlu oyuncaklar ile oyun oynamanın birden fazla yolu vardır. Bu sayede çocuklar yaratıcılıklarını keşfederek sevdiği, istediği oyunları kurabilir ve sıkılmadan daha uzun süre oyuncakları ile oynayabilirler.

Bunun yanında eğer çocuğunuzun kendi başına oyuncakları ile oynamasını istiyorsanız açık uçlu oyuncaklara yönelip keşfi çocuğa bırakmanız oldukça faydalı olacaktır. Bir yaşındaki çocuklar hayal etmeyi, yaratmayı ve düşünmeyi öğrenmelerine yardımcı olacak oyuncakları severler. Bu tür oyuncaklar onlara dünyayı keşfetmeyi, sosyal durumları öğrenmelerini, problem çözmeyi ve keşfetmeyi öğrenmelerine yardımcı olur.

Bunların yanında tek yönlü oyuncaklar daha kısa ömürlüdür. 1 yaşındaki bir çocuk için sesli tek yönlü bir oyuncak, çocuk 3 yaşına geldiğinde ona çok çekici bir oyuncak gibi gelmeyecektir. Ancak çocuğun yaratıcılığını kattığı ve duygusal bağ kurduğu açık uçlu bir oyuncak ise seneler boyunca çocuğunuzla birlikte büyüyerek keyifli bir oyun arkadaşı olabilir.

1 yaş çocuklar için uzun ömürlü, sınırsız oyun potansiyeline sahip oyuncakları sizler için seçtik. Oyuncak listemizdeki tüm oyuncaklar cinsiyet ayrımı olmaksızın hem erkekler hem de kızlar için mükemmel birer seçenektir.

1 yaş oyuncak listesi sadece bir yaşındaki çocuklar için geçerli değil! Bu oyuncaklar çocuğunuzla birlikte büyüdüğü için, bu oyuncakların birçoğu daha büyük çocuklar tarafından da sevilecektir. Ayrıca bu oyuncaklar 1 yaş hediyesi olarak da güzel bir seçenek olacaktır.

1 Yaş Oyuncak Tavsiyeleri

Circle Toys Match Up Eşleştirme Oyunu

31,99 39,99
Toyzzshop
Çocukların hafızalarının gelişimine, İngilizce öğrenimine, farklı olan ve aynı olan nesneleri ayırt etmesine, görsel algılarının ve düşünme becerilerinin gelişimine katkı sağlayan Circle Toys Match Up Eşleştirme Oyunu içerisinde 4 kategoriden oluşan 140 adet kart bulunmaktadır.

Fisher Price Eğitici Tablet

114,99 149,99
Toyzzshop
Fisher Price Eğitici Tablet’in içeriği yaşa göre gelişim teknolojisi sayesinde bebek ile birlikte gelişir. Bu sayede sizlere bebeğiniz için en uygun olan seviyeyi seçme imkanı verir. Eğitici Tablet Bilgisayar bebeğinize harfleri, ilk kelimeleri, hayvan isimlerini ve çok daha fazlasını öğretir.

Quercetti Twin Pegs Bultak

149,99
Toyzzshop
Çocuklar çiçek şeklindeki tahtanın üzerine ikiz çivileri yerleştirerek istedikleri şekil veya kuleleri oluşturabilirler. Quercetti Twin Pegs Bultak bebeklerin yeni şekil ve renkleri tanımaya başlamalarını sağlamaktadır. Quercetti Twin Pegs Bultak oyuncağı bebeğinizin; el-göz koordinasyonlarını, hayal güçlerini, problem çözme ve yaratıcı düşünme yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olur.

Fisher Price Şekil Eşleştirme Arkadaşı Kelebek

54,99
Toyzzshop
Fisher Price eğlenceli kelebek arkadaş ile doldurup dökme ve eşleştirme oyunu için 6 farklı geometrik renkli blok bulunuyor. Bebeğin; ince motor becerilerini, el-göz koordinasyonu ve düşünme ile problem çözme becerilerini geliştirir. Bebeğinizin şekilleri ve renkleri eğlenerek öğrenmesine yardımcı olur.

Bebeğimin İlk Zeka Kartları

18,74 24,99
Toyzzshop
Bebeğimin İlk Zeka Kartları, özel olarak tasarlanan Flash Cards ile bebeklerinizin, zeka, motivasyon, konsantrasyon becerileri, doğal merakını ve beyin hücresi bağlantılarının oluşmasını teşvik eder. İçerisinde hayvanlar, desenler, şekiller, objeler ve yüzler bulunan kartlar bulunur. Kartların üzerilerinde hangi aylarda kullanılacağı belirtilmiştir. Çift taraflı resimlerden oluşan 15 kart (toplam 30 resim) yer almaktadır.

Fisher Price Eğitici Hikaye Kitabı

109,99 149,99
Toyzzshop
Fisher Price Eğlen ve Öğren Eğitici Hikaye Kitabı ile en çok sevilen karakterler, bildiğiniz ve sevdiğiniz şarkılar ile bebeğinizi neşelendirir. Bebeklerin dinlemesi için 6 klasik çocuk şarkısı içerir. Say saymayı, ilk kelimeleri, harfleri, sayıları, şekilleri ve daha fazlasını öğretir! Harfleri, sayıları ve şekilleri öğreten 3 ışıklı düğme bulunur. Kavraması kolay sayfalar ince motor becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Üst kısmındaki tutma kolunu ile yanınızda istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Multi Blocks 120’li Blok Torbası

94,99
Toyzzshop
Çocuklar bloklar ile istedikleri şekilleri yaparken eğlenceli vakit geçirecekler! Çocukların; yaratıcılık, el-göz koordinasyonu, dikkat, odaklanma ve hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Renkli blokları oynadıktan sonra paketine yerleştirerek kolayca taşıyabilir ve blokları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Yaratıcılıkta sınır tanımayan farklı renkler ve şekillerdeki bloklar sayesinde çocuğunuz hayal ettiği her şeyi inşa edebilirler.

Fisher Price Eğitici Köpekçiğin Kız Kardeşi

189,99 249,99
Toyzzshop
Fisher Price Eğitici Köpekçiğin Kız Kardeşi yaşa göre gelişim özelliğine sahiptir. Bu sayede bebeğiniz için uygun olan seviyeyi seçebilirsiniz. Böylece öğretilenler ve içerik bebeğin gelişimine uygun şekilde değişir. Eğitici Köpekçik bebeği eğlendirir, bebeğe her gün yeni şeyler öğretir ve bebeği oyun oynamaya teşvik eder. Eğitici Köpekçik’in Kız Kardeşi bebeğinize vücudun bölümlerini, şekilleri, renkleri, sayıları ve çok daha fazlasını öğretmektedir!

Geomag Magicube Mix&Match Karakterler

169,99 239,99
Toyzzshop
STEM sertifikalı Magicube, çocuğunuzun yaratıcılığının ve ince motor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, manyetik yapı bilimi yoluyla yaratıcı oyunu ve merakı teşvik eder. Benzersiz bir şekilde tasarlanmış manyetik Geomag Magicube kullanarak çocuğunuzun eğlenceli hayvanları ve meslekleri oluşturmasını ve öğrenmesini izleyin.

Fisher Price Eğlen ve Öğren Eğitici Köpekçiğin Aktivite Masası

399,99 549,99
Toyzzshop
Bebeğiniz, Fisher Price öğrenme masasının her köşesinde keşfedecek yeni bir şeyler bulacak. Fisher Price öğrenme masasında telefon, çıngıraklar, çemberler, düğmeler ve açıp kapanabilen kapılar olmak üzere birçok aktivite bulunur. Bebeğiniz aktivite masasında 120’den fazla şarkı, melodi ve cümleyle 4 eğlenceli mekanı tanıyabilir.
Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Yorum yazın

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0