1 Yaş Oyuncak Seçimi ve 12 Oyuncak Tavsiyesi

1 yaş çocuklar için oyuncak seçmek biraz daha zor olabilir. Bu yaş grubundaki çocuklar artık bebek değildir ve hızlı bir şekilde dünyalarını keşfederek büyürler. 1 yaş çocuklarını etkilemek için bebek oyuncaklarından farklı olarak biraz daha etkileşim gerektiren oyuncaklar daha ilgi çekici olacaktır.

Ancak ilginç parçalara sahip etkileşimli çoğu oyuncak küçük parçaları nedeniyle boğulma tehlikeleri de oluşturur bu nedenle 3 yaşından büyük çocuklara daha uygundur. Güvenlik nedenleri 1 yaş grubu çocuklar için en iyi oyuncakları bulmayı biraz daha zorlaştırıyor. Esasında güvenlik önlemlerine dikkat etmemiz durumunda çocuklar için kutunun içindeki herhangi bir oyuncaktan daha heyecan verici başka bir şey bulmak da oldukça zordur.

1 yaş çocukları oyuncak ile memnun etmenin anahtarı büyüyen zihinlerini canlandıracak ve şaşırtacak ilgi çekici oyuncakları bulmaktır. Bebeklerin beyinleri çok hızlı gelişir bu nedenle onların ilgilerini çekmek için içerisinde duyusal veya hareketlilik özellikleri bulunan oyuncakları seçmek ideal olacaktır.

Yeni yürümeye başlayan 1 yaşındaki çocuklar yavaş yavaş konuşma ve tanıma alıştırmaları da yaparlar bu nedenle bu dönem onlar için oldukça aktif ve hareketli bir zamandır. Hem fiziksel hem de zihinsel aktiviteleri artmış durumdadır.

Çocuk gelişim uzmanları eken yaş çocuklar için açık uçlu oyuncakların en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdir. Belirli kalıplara uymak yerine küçük çocukların istediklerini yapmalarına izin veren ve yaratıcılığı teşvik eden oyuncaklara yönelmek gelişimleri için en iyi tercih olacaktır.

Tek yönlü oyuncaklar gösterişlidir, genellikle pilleri vardır. Bir çocuğu eğlendirmek, soru sormak gibi genellikle sadece bir amaçları bulunur. Kısaca tek yönlü oyuncağı amaçlanandan başka bir şekilde kullanamazsınız. Açık uçlu oyuncaklar ise tam tersidir, açık uçlu oyuncaklar ile oyun oynamanın birden fazla yolu vardır. Bu sayede çocuklar yaratıcılıklarını keşfederek sevdiği, istediği oyunları kurabilir ve sıkılmadan daha uzun süre oyuncakları ile oynayabilirler.

Bunun yanında eğer çocuğunuzun kendi başına oyuncakları ile oynamasını istiyorsanız açık uçlu oyuncaklara yönelip keşfi çocuğa bırakmanız oldukça faydalı olacaktır. Bir yaşındaki çocuklar hayal etmeyi, yaratmayı ve düşünmeyi öğrenmelerine yardımcı olacak oyuncakları severler. Bu tür oyuncaklar onlara dünyayı keşfetmeyi, sosyal durumları öğrenmelerini, problem çözmeyi ve keşfetmeyi öğrenmelerine yardımcı olur.

Bunların yanında tek yönlü oyuncaklar daha kısa ömürlüdür. 1 yaşındaki bir çocuk için sesli tek yönlü bir oyuncak, çocuk 3 yaşına geldiğinde ona çok çekici bir oyuncak gibi gelmeyecektir. Ancak çocuğun yaratıcılığını kattığı ve duygusal bağ kurduğu açık uçlu bir oyuncak ise seneler boyunca çocuğunuzla birlikte büyüyerek keyifli bir oyun arkadaşı olabilir.

1 yaş çocuklar için uzun ömürlü, sınırsız oyun potansiyeline sahip oyuncakları sizler için seçtik. Oyuncak listemizdeki tüm oyuncaklar cinsiyet ayrımı olmaksızın hem erkekler hem de kızlar için mükemmel birer seçenektir.

1 yaş oyuncak listesi sadece bir yaşındaki çocuklar için geçerli değil! Bu oyuncaklar çocuğunuzla birlikte büyüdüğü için, bu oyuncakların birçoğu daha büyük çocuklar tarafından da sevilecektir. Ayrıca bu oyuncaklar 1 yaş hediyesi olarak da güzel bir seçenek olacaktır.

Daha fazla seçenek için dilerseniz 1-3 yaş çocuk oyuncakları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Yorum yazın

Oyuncakbizde.com
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0